Share

Analiza sudijske komisije

Na sjednici Komiteta za sudije i suđenje NS TK  održanoj u utorak  18.10.2016   u Tuzli,sa početkom u 14:00 sati izvršena je analiza suđenja na utakmicama VIII;IX i X kola Prve nogometne lige Tuzlanskog kantona odnosno  na utakmicama drugih  liga TK te su donesene sljedeće odluke:

1.Utakmica VIII kola I liga TK  FK Gornji Rahić –FK  „Željezničar“ Dobošnica –Temeljem video zapisa utvrđeno je da je glavni sudija susreta Jasmin Hanić iz Tuzle sa svojim asistentima ispravno primjenjivao pravila nogometne igre. Opravdano je dosudio kazneni udarac za domaću ekipu. Ocjena delegata utakmice –kontolora suđenja Mirsada Delibašića iz Gradačca se potvrđuje.

2. Utakmica IX  kola I liga TK  FK Mladost Tinja  –FK Mladost Kikači  – Temeljem video zapisa izvršena je detaljna analiza suđenja na pomenutoj utakmice te je utvrđeno   da je glavni sudija susreta Muris Mehinović iz Lukavca sa svojim asistentima ispravno primjenjivao pravila nogometne igre. Ocjena delegata utakmice –kontolor suđenja Mirsada Džebe iz Gračanice  se potvrđuje.

3. Utakmica IX  kola I liga TK  FK „Trešnjevka“ Maoča – NK „Proleter“ Slavinovići – Temeljem video zapisa utvrđeno je da je glavni sudija susreta Ademir Alić iz Srebrenika propustio dosuditi očigledan kazneni udarac za domaću ekipu u 9 minuti susreta. Isti je imao ne slaganje sa A 2 asistentom Damirom  Kenovićem iz Srebrenika te je propsitio dodjeliti dvije javne opmene domaćoj ekipi. Shodno navedenom zbog evidentnih propusta u suđenju glavnom sudcu   Ademir Aliću iz Srebrenika ocjena se koriguje za 0,40  sa 8,2 na 7,8. A2 asistentu Damiru Kenoviću iz Srebrenika  zbog ne ispravnog signaliziranja ofsajd položaj u 62 minuti u korist domaće ekipe koriguje se ocjena za 0,2 sa 8,1 na 7,9.

4. . Utakmica X  kola I liga TK FK“Doboj Istok“ FK“Mladost“ Puračić. Temeljem video zapisa utvrđeno je da je glavni sudija susreta Adonis Hodžić iz Brčkog propustio dodjeliti drugu javnu opmenu domaćem igraču broj 5 prilikom proslavljanja pogodka u 90 minuti susreta. A 1 asistent Damir Džafić iz Kalesije nije signalizirao očigledan ofsajd položaj u 70 minuti susreta nakon čega gostujuća ekipa postiže izjednačujući pogodak.   A2 asistent Ćamil Golać iz Gradačca  u 89 minuti imao je neslaganje sa glavnim sudcem. Stoga sudačkom timu zbog gore navedenih propusta koriguje se ocjena za 0,2 kako slijedi gl sudac Adonis Hodžić iz Brčkog sa 8,0 na 7,8 A1 asistent Damir Džafić  sa 8,1 na 7,9 i A2 asistent Ćamil Golać sa 8,0 na 7,8. Glavni sudija susreta se kašnjava ciklusom ne delegiranja (dvije utakmice).

5. Komitet za suđenje odredio je odredio Komisijske kontrole za zvanja entitetski sudac te komisijske kontrole za zvanja kantonalni sudac te je izvšio delegiranje za XI; XII kolo prve lige TK;   IX i X kola drugih  nogometnih liga TK.