Share

FK LOKOMOTIVA pobjednik kantonalnog kupa

Na stadionu u Mramoru odigrana je finalna utakmica finala Kupa Tuzlanskog kantona, a snage su odmjerili Svatovac Poljice i Lokomotiva Miričina. Nakon 90 minuta pobjednički pehar podigli su fudbaleri Lokomotive koji su slavili sigurnu pobjedu rezultatom 2:1. Strijelci za osvajača Kupa TK bili su Tarik Derdemez u 13. i Eldin Musić u 18. minuti susreta. Počasni gol za Svatovac postigao je Sedin Hrbat u 84. minuti.

Plasmanom u finale obje ekipe plasirale su se u pretkolo Kupa Federacije BiH, a izvlačenje parova će biti obavljeno u srijedu 16.08.2016.godine.

Kao i prethodnih godina, po završetku utakmice upriličena je svečana manifestacija dodjele nagrada.
Pehar i komplet opreme za pobjednika, kao i oprema za finalistu Kupa NS TK-a za 2017.godinu