Share

NK SVATOVAC pobjednik kantonalnog kupa za 2019. godinu

Na stadionu NK MRAMOR u Mramoru odigrana je finalna utakmica finala Kupa Tuzlanskog kantona, a snage su odmjerili NK SVATOVAC Poljice i FK BOSNA Mionica. Pobjednički pehar podigli su fudbaleri Svatovca nakon boljeg izvođenja jedanesteraca, regularni tok utakmice završio je nerješeno 1:1. Strijelac za osvajača Kupa TK bio je Mujagić Dženan u 10. minuti susreta, pogodak za izjednačenje postigao je Hasanbašić Edin u 60. minutu.

Kao i prethodnih godina, po završetku utakmice upriličena je svečana manifestacija dodjele nagrada. Pehar i komplet opreme za pobjednika, kao i oprema za finalistu Kupa NS TK-a za 2017.godinu

NK SVATOVAC : FK BOSNA M 1:1 (5:4 jedanaesterci)

NK SVATOVAC: Čizmić Dino, Šehić Nermin, Kukić Almir, Mujagić Dženan, Mušić Edin, Aljukić Semir, Saburović Almedin, Memić Edin, Bećirović Ibrahim, Berbić Benjamin(od 61.minute Demirović Adel, Nurić Aldin.

FK BOSNA M: Prljača Emir, Nuhanović Ibrahim, Hasanbašić Edin, Isanović Samir, Jahić Haris, Omeragić Vedad, Bijelić Mehmed( od 46.minute Jašarević Mahir), Djedović Emsad, Ćeskinović Mehmed, Doljančić Minel, Đonlić Nedim.

Prije početka utakmice dodjeljen je pehar pionirskoj selekciji NK MRAMOR za osvojeno prvo mjesto u Drugoj grupi za kategoriju pioniri za takmičarsku 2018-2019.godinu.