Share

Održana sjednica Komiteta za sudije i suđenje NS TK-a

Na sjednici Komiteta za sudije i suđenje NS TK  održanoj u utorak  04.10.2016   u Tuzli,sa početkom u 14:00 sati izvršena je analiza suđenja na utakmicama VI VII i VIII kola Prve nogometne lige Tuzlanskog kantona odnosno  na utakmicama drugih  liga TK a trazmatran je i dopis NS FBiH , te su donesene sljedeće odluke:

1.Utakmica VI. kola I liga TK  FK Gornji Rahić -FK Seona  –Temeljem video zapisa utvrđeno je da je glavni sudija susreta Damir Džafić sa svojim asistentima ispravno primjenjivao pravila nogometne igre. Opravdano je dosudio kazneni udarac za gostujuću ekipu. Iako je bio dosljedan u interpretaciji pravila nogometne igre zbog prekida utakmice na poluvremenu te dijela kontradiktornih izjava delegata susreta gospodina Džibrića u odnosu na izjave sudaca, sudački tim stavljen je van sistema delegiranja do okončanja postuka a najviše dva ciklusa (4 kola) ne delegiranja.

Delegat utakmice –kontolor suđenja Samir Džibrić zbog propusta u pripremi utakmice  prijavljuje se Komitetu za takmičenje na dalje postupanje.

2. Utakmica VII  kola I liga TK  FK Orahovica 74 –FK Proleter  –Sudija Mirnes Zaimović zbog propusta u primjeni pravila nogometne igre (neispravno isključenje igrača FK“Proleter“ u 44 minuti) kažanjava se utakmicom  nedeligiranja a ocjena delegata  –kontorolora suđenje Mevludina Kadrića  8.1 se koriguje  na 7,8.

Delegat utakmice –kontolor Mevludin Kadrić zbog ne adekvatnog ocjenjivanja i opisa ocjene predaje se Komitetu za takmičenje na dalje postupanje.

3.Utakmica V kola II nogometne lige TK FK Turija – NK „Sloga“ Bikodže – Sudiji Delić Aldinu iz Banovića a na osnovu dopunskih izvještaja kompletnog sudačkog tima koruguje se ovjena sa 7,2 na 7,8 a delegat utakmice Kamberović Ervin  iz Živinica zbog propusta u pripremi utakmice te lažnog navođenja činjnica ( propustio je napisati da je gl sudija sa svojim asistentima bio izložen fizičkom napadu na poluvremenu utakmice) prijavljuje se Komitetu za takmičenje na dalje postupanje.

4. Komitet za suđenje odredio je Komisijske kontrole za zvanja entitetski sudac te komisijske kontrole za zvanja kantonalni sudac.

5.Sudija Ramić Agan iz Tuzle uvršeten je na „A“ listu prve nogometne lige TK pod rednim brojem 33  a shodno dopisu Komiteta za suđenje NS FBIH da se isti stavlja na raspolaganje kantonu. Kako je Ramić Agan istrčao FIFA fitnes test na posljednjoj provjeri isti će biti u sistemu delegiranja na narednoj sjednici Komiteta za suđenje NS TK.