Share

Završen prvi krug Kupa Regija – NS TK-a pobijedio FS KS rezultatom 2-1

Amaterska selekcija Nogometnog saveza TK-a plasirala se u drugi krug takmičenja Kupa Regija NS/FS BiH. Selekcija NS TK-a je u Mramoru pobijedila selekciju Kantona Sarajevo rezultatom 2-1.

Strijelci za našu selekciju su bili Mujkanović Semir u 11-tom minutu i Kitić Edin u 91minutu, a za goste pogodak je postigao Spahić Bajro u 54-tom minutu. Na početku drugog poluvremena došlo je do teže povrede domaćeg igrača Mujkanović Semira, kojem je nakon sudara sa gostujućim golmanom slomljena noga. NS TK-a želi Semiru brz oporavak i što skoriji povratak na teren.

Nogometni savez TK se ovom pilikomželi zahvaliti rukovodstvu NK „Mramor“ na ustupljenom terenu kao i sveukupnoj organizaciji utakmice.

Grupa 1 Kupa Regija NS/FS BiH:

Stadion NK Mramor: NS Tuzlanskog kantona – FS Kantona Sarajevo 2:1 (Semir Mujkanović 11′, Edin Kitić 90’+1 – Bajro Spahić 54′)

20160421_165754NS TK: Zukić Damir, Hasanović Senad (od 46 Čivić Muharem), Zulić Edis, Omerkić Eldin, Islamović Selvedin, andrić Dino, Halilović Almir, Vejzović Mahir, Salihović Mirnes (od 57 Kasumović Almis), Mešanović Meris, Mujaknović Semir (od 51 Kitić Edin).

FS KS: Hodžić Ibro, Hadžić Aldin, Mahovac Mirzet (od 63 Gagula Muamer), Japalak Kenan, Zukić Almin (od 69 Džafo Anes), Ćatić Almir, Ajanović Mirza, Kadrić Kerim, Vladavić Alden (od 88 Babić Alen), Sarajkić Senad, Spahić Bajro.

Izvačenje parova za drugi klub takmičenja će biti održano u Sarajevu u prostorijama NS/FS BiH u ponedjeljak (25.04.2016.)godine sa počekom  12.00 sati, a naredni krug je na rasporedu 04.05.2016.godine.

Pored naše selekcije u drugi krug su prošli još PFS Bijeljina i PFS Istočno Sarajevo iz grupe 1, dok iz grupe 2 u daljni tok takmičenja idu PFS Prijedor, PFS Banja Luka i PFS Gradiška.

Pobjednici grupa će igrati finale Kupa Regija NS/FS BiH u Trening kampu NS/FS BiH u Zenici 01.06.2016.godine.